×


90 266 331 49 49

Kurallar

SATIŞ VE TAŞIMA KOŞULLARI

Genel Şartlar

Ayvalık ve Midilli arasında yapılacak bu seyahatte,  taşıyanın yapacağı yolcu ve bagaj ulaştırması, Türk Ticaret Kanunu'nun Deniz Ticaretine hükmeden kurallarına, 1974 Atina Konvansiyonunca belirlenmiş kurallara ve  aşağıda belirtilen kurallara bağlıdır. Sözü geçen kural ve koşullar Taşıyanın sorumluluğunu düzenler ve birçok hallerde sınırlandırır.

adalarabilet.com  web adresinden yapılan  tüm rezervasyonlarda taşımacı şirketlerin genel kuralları geçerlidir.

Rezervasyon ve İptal İşlemleri

Sefer tarihinden  1 gün öncesine kadar ise  sadece sezonun son seferinde kadar  tekrar aynı kişilerin kullanması şartyla 1 kez açığa alınabilir. Yapılan rezervasyonlar şahsa aittir, başkasına devredilemez, iade işlemi yapılmaz. Ayrıca sitede rezervasyon esnasında belirtilen çocuk ve bebek yaşları, araç boyut ve cinsi check in esnasında kontrol edilecektir. Yanlış bilgi verilmek suretiyle yapılan rezervasyonlardaki fiyat farkı alıcıdan tahsil edilecektir. Yolcudan kaynaklı problemler nedeniyle yolcu sefere katılamaz ise ( pasaport süresi, vize, gümrük cezası, araç vekalet veya sigorta problemi vs. ) herhangibir geri iade ve açığa alma işlemi yapılamaz. 

Gemiye Biniş ve Yolculuk

Yapılan rezervasyonlarda belirtilen kalkış saatinden 45 dakika önce Ayvalık Limanı check-in ofislerinde olunması gerekmektedir. Aksi  takdirde doğacak sorunlardan şirketimiz sorumlu değildir. Gemiyi kaçırma durumunda herhangi bir geri iade yapılmaz.  Satın alınmış olunan biletler için herhangi bir numaralandırma yapılmamaktadır. Yolcularımız boş buldukları alanda, tercih ettikleri koltukta seyahat edebilirler.  

Bagaj

Yolcu üzerinde, bagajında ya da aracında, insan sağlığı açısından zararlı ve tehlikeli durum ihtiva eden maddeler (yanıcı, patlayıcı, kesici vb.) ve eşyalar kesinlikle taşınmaz. Bu durumla ilgili doğabilecek zararlardan şirketimiz sorumlu tutulamaz.

Evcil Hayvan

* Çipli evcil hayvanınıza ait tüm evrakları ( Kimlik kartı, Aşı bilgilerini gösteren sayfalar, Titrasyon Testi Belgesi, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'ndan alınan yetkili veteriner imzalı yurtdışına çıkabilir belgesi ) 
 

Sefer Tarifeleri ve Sefer İptalleri

Türkiye ya da Yunanistan tarafında olabilecek grev, kötü hava şartları ya da feribot arızası gibi durumlarda taşıyıcı firma seferi tümüyle  iptal veya başka gün ve saate erteleme hakkına sahiptir. 

 

Seyahat Sınırlaması

 Hamileliği 6 ayı geçmiş yolcularımızın doktorlarından alacağı seyahat edebilir raporu ile gelmeleri gerekmektedir. Aksi halde doğabilecek olumsuzluklardan şirketimiz sorumlu tutulamaz.

Vize, Pasaport ve Gümrük Mevzuatı

Ulaşımın sağlanabilmesi için yolcular, yürürlükte bulunan şart ve mevzuata uymak mecburiyetindedirler. Türk Pasaportlarında Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti damgası bulunması halinde Yunanistan’a giriş yapılamaz.

 

 

Şirketimiz vasıtasıyla internet ortamında rezervasyon yapan tüm müşterilerimiz yukarıdaki maddeleri kabul etmiş sayılır. İhtilaf halinde Ayvalık Mahkemeleri yetkilidir.